Jak zostać pilotem? – o blogu

pilot, jak zostac pilotem, kobieta pilot

Nazywam się Karolina, ale ponieważ tata całe życie mówił do mnie Kalina, wiele lat jako dziecko żyłam w przekonaniu, że to jest zdrobnienie mojego imienia. Obecnie wyrosłam już z tego błędnego przekonania, a imię zostało. Latać zaczęłam niedawno i była to najgorsza decyzja w moim życiu. Dlaczego? Bo powinnam była zdecydować się wcześniej! A więc, jak zostać pilotem?

Tak samo, jak z wiele osób, z którymi rozmawiałam, miałam wiele wątpliwości. Czy dam radę, czy to nie będzie za trudne, ile to kosztuje i w końcu czy nie jestem już za stara na latanie?

Wiele czasu spędziłam na przeszukiwaniu internetu w poszukiwaniu nurtujących mnie odpowiedzi. Nie znalazłam żadnego miejsca, które rozwiałoby moje wątpliwości. Pojedyncze strzępki informacji, porozrzucane w sieci, najczęściej na komercyjnych stronach ośrodków szkoleń, nie wzbudzały mojego zaufania. Całą drogę lotniczych zawiłości przechodziłam wyznaczając sobie kolejne cele.

Tak też wpadłam na pomysł stworzenia bloga. Miejsca, gdzie będę mogła uporządkować wiedzę, którą mam i być może pomóc też Tobie, jeśli szukasz odpowiedzi na te same pytania. Na blogu znajdziesz informacje:

Chciałabym, żeby moje doświadczenie pomogło Tobie w podjęciu decyzji i rozwiało wątpliwości, które możesz mieć. Mam nadzieję, że zamieszczane posty pomogą zarówno osobom początkującym, jak i osobom stojącym przed ciężkimi egzaminami ATPL.

Informacje zawarte na blogu wynikają z moich poszukiwań i doświadczeń. Jestem tylko człowiekiem i jeśli zauważysz gdzieś błąd to daj mi proszę czym prędzej znać, żebym mogła to naprawić 🙂